Facebook Muzeum         Samorządowa
Instytucja Kultury Powiatu Kaliskiego
Logo Powiat Kaliski\

Aktualności  
Edukacja
 
 
Historia
 
 
Wydawnictwa i Pamiątki
 
 
Kontakt
 
>

Deklaracja dostępności


Deklaracja dostępności


Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku

http://www.muzeumopatowek.pl

Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie
w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku.

Data publikacji strony internetowej 21. 03. 2025

Data ostatniej istotnej aktualizacji 21. 03. 2025

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.
Osobą kontaktową jest Jarosław Dolat

dzialhistorii@muzeumopatowek.pl"

Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48 62 7618054.

Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich

Dostępność cyfrowa

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń : na niektórych stronach brak odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów, część plików PDF nie jest dostępna cyfrowo, część z opublikowanych zdjęć nie posiada opisu alternatywnego.

Publikowane teksty są krótkie, ale dokładne w szczególności. Treści tekstowe raczej nie posiadają żargonu, a nawet jeśli to staramy się tłumaczyć go tak aby był on zrozumiały dla każdego.

Treści zamieszczane w aplikacjach mobilnych nie posiadają tłumaczeń na język migowy oraz napisów przy filmach.

Dostępność architektoniczna :

Gmach główny Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku.

Do gmachu głównego  muzeum  prowadzi jedno wejście od ul. Kościelnej 1. Do wejścia prowadzą schody z barierką. Przy schodach brak podjazdu dla wózków oraz windy dla osób niepełnosprawnych. Po zgłoszeniu wcześniejszym na nr tel. 62 7618626 od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30, jest możliwe wejście z ominięciem schodów poprzez bramę.

Kasa biletowa znajduję się po prawej stronie od wejścia, po lewej znajduje się portiernia ochrony, gdzie należy zgłosić chęć zwiedzania muzeum lub uzyskania informacji.

W budynku znajduje się jedna widna osobowa o wymiarach 103 x 80 cm, wejście szerokości – 75 cm. Windą można dotrzeć do wszystkich wystaw. Dla osób ze szczególnymi potrzebami dostępne są wystawy pt.: „Przemysł w Kaliskiem w Okresie Industrializacji Ziem Polskich XIX w.”, „Fortepiany firm polskich XIX i XX w.”, „Zabytkowe maszyny dziewiarskie, pomocnicze, bonneterie, projekty dzianin ASP w Łodzi”, „Laboratorium przemysłowe”, „XIX wieczne napędy, wynalazcy, pracujące maszyny”, „Dawna Maszynownia Fabryczna”, „Drukarnia - Pracownia czerpania papieru”, sala wystaw czasowych.  W wejściach do sal wystawowych są progi i nierówności poziomów. Korytarz do wystawy pt. : „Drukarnia – pracownia czerpania papieru” jest szerokości 98 cm, pozostałe wystawy posiadają wejścia o szerokości 120 cm.

Brak toalet dla osób niepełnosprawnych.

Skrzydło zachodnie muzeum

Do budynku muzeum skrzydła zachodniego prowadzą dwa wejścia. Pierwsze wejście znajduję się  od ul. Kościelnej – wejście do muzeum dzieli kilka schodów. Wejście prowadzi na salę koncertowo – konferencyjną. Na sali tej dostępna jest  winda osobowa, z której można dotrzeć na kolejne sale.

Są to: tzw. „Magazyn studyjny”, galerię wystaw czasowych oraz wystawę silników lotniczych.  Aby ominąć schody wejściowe można skorzystać z drugiego wejścia – które prowadzi przez bramę od ul. Poniatowskiego, która może zostać otwarta. Dodatkowo muzeum może zapewnić miejsce parkingowe, które znajduję się po wjechaniu przez wspomnianą bramę.

Zachodnie skrzydło muzeum posiada toaletę dla osób niepełnosprawnych znajdującą się przy Sali koncertowo – konferencyjnej.

Wejścia do sal wystawowych nie posiadają progów i nierówności poziomów. Na każde piętro można dostać się za pomocą dużej windy. Winda posiada numerowane piętra w alfabecie Braille’a oraz instrukcje dźwiękowe.

Ogólne informacje

Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych są możliwe po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym pod nr tel. 62 7618626 od poniedziałku do piątku w godz.
7.30-15.30.

Istnieje możliwość skorzystania z biblioteki muzealnej, której wejście ma szerokość 90 cm po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym. Pod nr tel. pod nr tel. 62 7618626 od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30.

Do budynku może wejść osoba z psem asystującym oraz psem przewodnikiem.

Sala Rycerska

Jedna z wystaw stałych muzeum pt. „„Ornat Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka na tle zabytkowych paramentów  liturgicznych” znajduję się w budynku Starostwa Powiatowego w Kaliszu na okres 5 lat (wystawa kończy się  31 grudnia 2025 r. – po tym czasie wystawa wraca na teren Muzeum Historii Przemysłu). Sala Rycerka znajduję się na parterze budynku Starostwa Powiatowego. Do budynku głównego wejście znajduję się w centralnej części budynku od strony Pl. Św. Józefa. Budynek wyposażony jest w podjazd dla niepełnosprawnych do budynku. W wejściu głównym znajduję się portiernia z pracownikiem, który zawiadamia osobę odpowiedzialną za oprowadzenie w Sali Rycerskiej.

W środku Sali rycerskiej znajdują się 3 schody na wejściu, które można ominąć korzystając ze zjazdu dla wózków po lewej stronie. Po pokonaniu schodów lub zjazdu Sala jest pozbawiona wszelkich nierówności.

Na parterze budynku znajduję się toaleta dla osób z niepełnosprawnościami, w tym także na wózkach inwalidzkich. Do budynku może wejść osoba z psem asystującym oraz psem przewodnikiem. Dostępne jest także miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.








 
Zapraszamy !

 
 
 

Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku
ul. Kościelna 1, 62-860 Opatówek
tel. (62) 76 18 626
muzeum@muzeumopatowek.pl
BIP Deklaracja dostępności

Projekt i wykonanie Jacek Antczak